Studijos veiklos principai

Iš pradžių gimsta vaikai, o paskui – ir poreikis naudingai praleisti jų ir mūsų laisvalaikį.

Būtent iš tokio poreikio gimė ir kūrybiškumo ugdymo studija „Kuria vaikai“. Nepavykus rasti būrelio ar įstaigos, galinčios pasiūlyti visavertį vaikų lavinimą ir kūrybiškumo ugdymą per žaidimus, beliko tokį įkurti!

Todėl "Kuria vaikai" yra kitokia nei įprasti būreliai vaikams. Šioje studijoje su 1-7 metų vaikais draugausime, žaisime ir kursime orientuodamiesi į PROCESINĘ KŪRYBĄ ir POJŪČIŲ LAVINIMĄ pagal šiuos principus:

Visiška kūrybinė laisvė

Kursime laisvai, neribodami vaiko fantazijų ir galimybių, nepiršdami jam „teisingų variantų“. Galutinis veiklos rezultatas priklausys nuo paties vaiko noro ir fantazijų! Labiausiai orientuosimės ne į galutinį rezultatą, o į kūrybinį procesą ir malonumą kurti.Neuroedukaciniais piešimo metodais sieksime vaiko atsipalaidavimo, emocijų paleidimo, lytėjimo stokos kompensacijos - žaisdamas ir piešdamas dažais vaikais jaus netik džiaugsmingą nuotaiką, bet tuo pačiu ir pats sau atliks terapiją.

Kūrybos priemonių ir būdų įvairovė

Mums įprastų rankdarbių ar užsiėmimų šiuolaikiniam vaikui nebepakanka. Tam kad lavėtų jo noras pažinti pasaulį, vaiką būtina nustebinti ir ugdyti smalsumą. Tai yra – suteikti jam galimybę atrasti ir pačiam išbandyti netikėčiausius ir nestandartinius kūrimo būdus. Kai kurių studijoje naudojamų priemonių net nėra galimybės įsigyti Lietuvoje, o kai kurias susikurs patys vaikai iš paprasčiausių buityje naudojamų produktų. Jos visos bus saugios ir draugiškos vaikams!

Ir taip – čia tikrai nereikės varžytis ir bijoti ištepti baldus ar sienas. Čia kūryba liesis laisvai!

Kūrybiškumo ugdymas laisvu žaidimu

Laisvas žaidimas - "Kuria vaikai" studijos esmė, todėl jis čia visur mus sups kiekvieną užsiėmimą! Tiek sensorinėse dėžėse, tiek mažuosiuose žaidimų pasauliuose, tiek laisvoje kūryboje bei eksperimentuose!

Pozityvus požiūris į vaiką ir jo kūrybą

Bendraujant su vaikais – jokių nurodinėjimų, ką ir kaip daryti, tik nuolatinis palaikymas, padedantis jiems suprasti: galiu padaryti daugiau, nei įsivaizdavau. Dirbant grupėse ir įsijaučiant į vaikų nuotaikas, aktualijas ir problemas, lyg netyčia bus parinkta veikla, kuri atpalaiduos ir suteiks pasitikėjimo savimi.

Dėmesys emocinio intelekto ugdymui

Daugelis žaidimų vienaip ar kitaip lavins emocinį intelektą, nepaprastai svarbų kūrybiškam žmogui visose gyvenimo sferose ir situacijose. Geriausiai emocinį intelektą ugdysime realiame gyvenime - t.y. tiek susikurtuose žaidimų scenarijuose, tiek realiai bendraudami tarpusavyje ir žaisdami bendrą žaidimą.

Dėmesys tiek individualiam, tiek kolektyviniam darbui

Kūrybinės užduotys skatins individualią kiekvieno vaiko saviraišką, tačiau tam, kad sykiu jis mokytųsi kolektyvinio darbo ir bendravimo, kartais rengsime originalius bendrus projektus. Nespaudžiant, neverčiant ir nekonfliktuojant – tik bendro susitarimo būdu, neužgožiant individualumo, mokysimės kompromisų meno ir gebėjimo suprasti kitus.

Dėmesys fiziniam ir psichiniam vaiko lavinimui

Nors studijoje vaikai žais ir kurs savo malonumui bei saviraiškai, kiekviena iš veiklų lavins ir ugdys galybę svarbių tokio amžiaus vaikams įgūdžių ir savybių.

Mėgavimasis be vertinimo

Skatinsime saviraišką be konkuravimo tarpusavyje, įvertinimų ar kritikos. Nenustebkite, jei kartais vaikai neparsineš savo veiklos rezultato, mat jis bus išputojęs, išbėgęs ar kitaip pasibaigęs kartu su daug džiaugsmo ir nuostabos sukėlusiu procesu. Tik spindinčios vaiko akys paliudys, kad jie tikrai kūrė – kaip tai daro tikri kūrėjai!

Krepšelis