Kuria vaikai” emocijų dienoraštis – tai dėmesingo savo emocijų ir minčių įsisąmoninimo kasdienė praktika vaikams.

Dalinamės juo nemokamai, linkėdami visiems Lietuvos vaikams augti emociškai sveikiems ir socialiai atsakingiems! Jums reikės tik parsisiųsti, atsispausdinti ir paraginti vaikus kasdien jį pildyti, o dar geriau, daryti tai kartu su jais, atsispausdinus dienoraštį ir sau!


Dienoraščio tikslas – įgalinti vaikus pažinti, įsisąmoninti ir suprasti savo emocijas, mintis ir impulsus, kurie iš jų kyla, ir išsiugdyti įprotį bei gebėjimą į kasdien įvykstančias situacijas reaguoti ne automatiškai ir impulsyviai, o sąmoningai ir atsaką į jas pasirinkti iš kelių galimų variantų – emociškai sveikų jam pačiam bei socialiai priimtinų aplinkiniams.

Toks gebėjimas vaikams leis būti laimingesniais, emociškai intelektualiais, atidesniais bei dėmesingesniais sau, kitiems ir aplinkai,  nes:

·  vaikai  suvoks, kad jie nėra priklausomi nuo gyvenimo įvykių, o tik nuo to, kaip į juos pasirenka reaguoti ir atsakyti. Kasdien kartodami praktiką atras vis naujų tinkamų atsako būdų, kuriuos vis lengviau taps pritaikyti kasdienybėje;

·   vaikai gebės suprasti savo emocijas, jas įvardinti ir išanalizuoti;

·   vaikai išdrįs pripažinti natūraliai kylančius impulsus veikti esant vienai ar kitai emocijai, tačiau sąmoningai pasirinks tiek sau pačiam sveikesnį, tiek socialiai labiau priimtiną atsaką;

·    vaikai gebės pamatyti šviesiąsias net ir blogo įvykio puses;

·  vaikai gebės atskirti tikrus faktus nuo minčių, nulemtų kartais klaidingų mūsų įsitikinimų, patirčių, nuotaikos;

·    vaikai išmoks jausti dėkingumą už svarbius dalykus ir už smulkmenas;

·    vaikai sustiprins savivertę, kasdien įvardindami vis kitą pozityvią savo savybę.

Dienoraštis subalansuotas vaikams nuo 6 iki 18 metų, tačiau puikiausiai tiks ir suaugusiems,  o jei suaugusieji padės užpildyti, tai tiks ir jaunesniems nei 6 metų vaikams.

Dienoraštį sudaro 31 dienos praktikų komplektas (vieno mėnesio) su kasdien vis kitokiu dienos kodu-afirmacija.

Vienas dienoraščio dizainas skirtas 6-9 metų vaikams (siųstis "Emocijų dienoraštis 6-9 metų vaikams"), kitas patrauklesnis bus 10-18 metų vaikams (siųstis "Emocijų dienoraštis 10-18 metų vaikams").

Už tai, kad dienoraštis įgavo tokį gražų ir patrauklų dizainą bei labai dėmesingą ir operatyvų bendravimą jo gamybos metu, esame dėkingi Ritai Dūdėnei www.behance.net/rimic


Siųskitės, pildykite ir padėkite savo vaikams užaugti emociškai sveikoms ir socialiai atsakingoms asmenybėms!


Krepšelis